Kłusownictwo

Spread the love

Kłusownictwo i nielegalny połów ryb w UK

Aby móc wędkować w Anglii i Walii należy posiadać licencję wędkarską EA Rod Licence. Bardzo ważna sprawą do zapamiętania jest fakt, że bez względu, czy są to wody prywatne, klubowe czy nie wymagające dodatkowych pozwoleń to i tak musimy posiadać tą podstawową EA Rod Licence. Do wędkowania w morzu nie jest potrzebna licencja wędkarska, wyjątkiem są ujścia rzek, gdzie licencja jest wymagana.

Czym jest kłusowictwo?

KŁUSOWNICTWO – zabijanie, chwytanie lub ściganie zwierzyny oraz łowienie ryb z naruszeniem obowiązującego prawa, bez wymaganych uprawnień, w niedozwolony prawem sposób, a także w niedozwolonym czasie lub miejscu.

Jak zatem nie trudno się domyślić, że wszelkie działania związane z nielegalnym połowem ryb, łowieniem bez licencji, łowieniem poza sezonem wędkarskim są uznawane jako kłusownictwo!

Jakie kary grożą za kłusownictwo?

Kary za nielegalny połów ryb w Anglii są ogromne! Dla przykładu:

£2.500 – do tej kwoty mogą zostać ukarane osoby nie posiadające licencji wędkarskiej

£50.000 – do takiej kwoty mogą zostać ukarane osoby, które łowią w sezonie zamkniętym

Zabieranie ryb z miejsc niedozwolonych na przykład z wód klubowych, gdzie zabieranie jest kategorycznie zabronione jest uznawane za kradzież. Kara jaka zostanie wymierzona za kradzież ryb będzie rozstrzygnięta przez sąd. Jej wysokość będzie zależała od skali tej kradzieży.

Niemiłą sprawą dla osób ukaranych jest fakt, że Environment Agency upublicznia imiona i nazwiska osób wraz wysokością kary na swojej stronie internetowej. W rezultacie osoby takie są narażone na wytykanie palcami i ogromny wstyd w środowisku wędkarskim. Listę możesz zobaczyć TUTAJ

Jak i gdzie zgłosić kłusownictwo?

Jeżeli podejrzewacie, że właśnie trafiliście na akt kłusownictwa i chcecie zgłosić ten fakt do Environment Agency należy zadzwonić po ten numer.

0800 80 70 60

UWAGA!!!

Podczas zgłaszania incydentu pamiętaj o własnym bezpieczeństwie. Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi! Kłusownicy mogą być bardzo niebezpieczni! Jeżeli czujesz się zagrożony dzwoń na POLICJĘ!